Holásek je spoluzakladatelem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners s.r.o, ze které vystoupil a dále se podílí na její činnosti už jen jako externí poradce. Kandidovat bude na Berounsku, vyzve dosavadního senátora Jiřího Oberfalzera (ODS), starostu Hořovic Jiřího Peřinu (ČSSD) nebo starostu Všeradic Bohumila Stibala (za ANO).

Režisér Racek bude společným kandidátem s KDU-ČSL. Vedl ostravskou televizi, byl ředitelem Národního divadla moravskoslezského a také náměstkem ministra kultury. Mezi jeho soupeře budou patřit bývalý zástupce ředitele ostravské policie Josef Pravda (ČSSD), ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra (za ODS a TOP 09), náměstek hejtmana Ivan Strachoň (KSČM) nebo starostka a bývalá senátorka Liana Janáčková (Nezávislí).

Podobně koaličním kandidátem s TOP 09 je Antonová. Bude kandidovat například proti současnému senátorovi Stanislavu Juránkovi (KDU-ČSL) nebo řediteli hvězdárny a planetária Jiřímu Duškovi (za ANO).

Na Bruntálsku zelení podpoří starostku Zátoru Salome Sýkorovou (SNK-ED), která by se chtěla zaměřit na rozvoj a lepší financování venkova. Mezi jejími protikandidáty budou podnikatel Ladislav Sekanina (KSČM), někdejší senátor Jiří Žák (ODS), lékař Vítězslav Maláč (KDU-ČSL) nebo poslanec Ladislav Velebný (ČSSD).