Když se chtěli vjihlavském, krematoriu přesvědčit, že je vrakvi tělíčko jejich syna, zřízenci jim odmítli víko malé rakve otevřít.

„Zákon nám to po sedmi dnech od úmrtí nedovoluje,“ vysvětlil mluvčí pohřebního ústavu Služeb města Jihlavy martinMálek.

Rodina se ale nechtěla stímto vysvětlením smířit a začali mít podezření, jestli je jejich potomek vůbec vrakvi.

Kotevření rakve si proto pozvali policii. Za její asistence bylo víko rakve otevřeno.

„To není naše dítě,“ vyštěkl otec Roman Straka, když spatřil mrtvolku svého syna Benjamina Hose. Rodina okamžitě pohřeb zrušila.

Případu se chopili kriminalisté, kteří rakev isdítětem zapečetili a odvezli na pitvu doBrna.

„Budou odebrány vzorky DNA, které zjistí, zda kzáměně došlo nebo ne. Zatím je předčasné dělat nějaké závěry,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Služby města Jihlavy záměnu vylučují. Mluvčí Martin Málek řekl, že knim byl mrtvý chlapec převezen 19.února a vjejich chladícím zařízení byl do pondělí 25.února, kdy měl být pohřben.

„Za tu dobu jsme unás neměli žádnou jinou mrtvolku dítěte. Pokud vůbec knějaké záměně došlo, tak ne vnašem ústavu,“ vysvětlilMálek.

Monika Hosová porodila Benjamina Hose 2.února. Po dvou dnech zemřel. Otec podal na nemocnici trestní oznámení, protože se domnívá, že vinu na smrti syny nesou lékaři, protože jeho družce udělali zákrok, který si sama nepřála. Kriminalisté nařídili soudnípitvu.

„Stále čekáme na výsledky pitvy. Dodnes jsme je nedostali,“ sdělila třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.