Nepříliš lákavý pokrm Pohlreich častuje v takto sestříhaném klipu mimo jiné slovy „klasický polobolševický design" a „Co to je, ty vole? Fuj, to je škaredý!" Hnutí Dekomunizace se tímto způsobem snaží přesvědčit co nejvíce voličů, aby nedávali hlas „nečitelnému a snadno ovlivnitelnému kariérnímu úředníkovi".

Pohlreicha zneužití záběrů z pořadu Ano, šéfe rozlítilo vysloveně do běla a jak je jemu vlastní, pro vulgarismy nešel daleko. „Jak si tohle může někdo dovolit? Co si ty sráči myslej, co si tyhle idioti vůbec můžou dovolit? Nejenom vůči mně, ale také vůči Fischerovi," řekl serveru Lidovky.cz s tím, že zvažuje právní kroky. 

Tvůrce klipu považuje za zbabělce, kteří se baví na cizí účet a zneužívají k nekorektnímu napadání Fischera zcela bezdůvodně Pohlreichovo jméno i tvář. „Domnívám se, že pan Fischer je narozdíl od tvůrců videa slušný člověk," citovaly jej Lidovky.cz. Toto byla v Pohlreichově hodnocení počinu tvůrců videoklipu jedna z mála vět, ve které nezazněl silně expresivní výraz. 

Sdružení Dekomunizace si klade za cíl zbavit komunistickou stranu a její členy podílu na moci. Neustále nenásilně připomíná zločiny této ideologie veřejnosti. Kampaní Želé na Hrad bojují proti Janu Fischerovi. Jan „Želé" Fischer, jak mu přezdívají, je podle nich nevýrazný a ústupný, nejistý a ovlivnitelný. Stejně jako želé je velmi tvárný. „Chceme, aby nahoře bylo Želé?", ptají se členové sdružení a zároveň si hned odpovídají: „Nejde o dort, ale o hrad. Tam Želé nepatří."

VENDULA FIŽOVÁ