Červíčkovi nejbližší spolupracovníci by pak měli být ustanoveni do funkcí od dubna, řekla mluvčí policejního prezidia Zuzana Součková.

Červíček Kužela a Kučeru dočasně pověřil svými náměstky poté, co sám získal koncem srpna místo v čele sboru. Ve funkci tehdy nahradil dosavadního šéfa policie Petra Lessyho, který byl obviněn inspekcí. Lessy přitom začátkem července vypsal výběrové řízení na pozici náměstka pro vnější službu, pod něhož spadá například dopravní nebo pořádková policie, do konce října se však nikdo nepřihlásil, a proto jej Červíček vypsal znovu.

O místa se mohou ucházet například současní krajští ředitelé nebo šéfové celorepublikových útvarů. „V současné chvíli tuto otázku neřeším, rozhodnu se v určeném termínu," napsal Kučera na dotaz, zda se do výběrového řízení přihlásí. Obdobně odpověděl i druhý Červíčkův náměstek. „V současné době tato otázka není na pořadu dne," uvedl Kužel. Ani současný šéf pražské policie a bývalý Červíčkův blízký spolupracovník Martin Vondrášek zatím rozhodnutý není.

Policejní prezident má ještě třetího náměstka pro podporu výkonu, Pavel Osvald však zatím ve funkci zůstává.