Nešlo ale o bývalého přítele zavražděné ženy, jak po šokujícím mordu spekulovala média. Ani o nikoho z provozovatelů pouťových atrakcí, pobývajících právě v obci, na něž během v uplynulých dnech koukali skrz prsty mnozí z místních. Jedná se o muže s pověstí poněkud problémové osoby, pro něhož si kriminalisté dojeli do nedalekých Louňovic. A jde se prý o známou tvář – o muže z kresleného portrétu vytvořeného podle svědecké výpovědi; z onoho identikitu, který v pátek středočeská policie zveřejnila společně s žádostí o pomoc při pátrání adresovanou občanům.

Není pochyb o vině

Pár hodin poté – ještě během pátečního odpoledne – zacvakla na rukou podezřelého pouta. A skoro by se chtělo říci: na rukou vraha. Podle dostupných informací se totiž muž policejním detektivům ke spáchání otřesného činu přiznal. „A na základě veškerých vyhodnocených stop není pochyb o tom, že je pachatelem trojnásobné vraždy v Mukařově,“ potvrdila v sobotu Soňa Budská z ředitelství středočeské policie.

Obvinění z vraždy ale dotyčný zatím nevyslechl. Zahájit trestní stíhání neumožnil fakt, že se u výslechu zhroutil, aniž by stačil vysvětlit všechny okolnosti svého činu. Nyní je pod policejním dohledem hospitalizován v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. Další postup v kauze tak aktuálně nemohou kriminalisté ovlivnit. Závisí na rozhodnutí lékařů. „V okamžiku, kdy se jeho zdravotní stav zlepší, bude muž zadržen, obviněn – a kriminalisté podají návrh na vzetí do vazby,“ přiblížila mjr. Budská záměry vyšetřovatelů.

Obvinění ještě nevyslechl

Blíže se ke smutnému příběhu policisté zatím nevyjadřují. Sdělovat další informace k případu za situace, kdy podezřelý ještě formálně nevyslechl obvinění, není možné. A jakýkoli údaj o pachatelově motivu by prý mohl narušit další vyšetřování. Policejní detektivové pouze v sobotu vzkázali: „Děkujeme občanům Mukařova i veřejnosti za pomoc a ochotu, se kterou nám předávali veškeré pro nás důležité informace.“

Podle všeho se krvavé scény odehrály tak, jak místní lidé šokovaní hrůznou skutečností předpokládali už krátce po činu: vrah nejprve ubodal ženu a jejího přítele, jimž v jejich domě zasadil četné rány nožem – a poté se snažil zametat stopy. Když ho překvapil přicházející otec zavražděné, smrtelně zranil i jeho. Z informací, které kriminalisté zveřejnili, přitom vysvítá, že se na místě činu pachatel pohyboval už zhruba tři hodiny před samotnými vražednými útoky. Viděn byl totiž už kolem čtvrté odpoledne.

Čtěte také: Tři ubodaní v Mukařově, policisté našli u domu nůž