Použili přitom osobní automobil, kterým najeli do výlohy, a poté si odnesli zlato a šperky asi za sedm až deset milionů korun. Policisté se proto dnes obrátili na veřejnost se žádostí o jakékoliv informace, které by je na stopu pachatelů přivedly, oznámil mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Zloději si vybrali zlatnictví na Hlavní třídě, která patří k nejrušnějším ulicím ve městě. Jen asi 400 metrů odtud je i policejní stanice. Ke vloupání použili osobní vozidlo Volkswagen Passat světlé barvy s německou registrační značkou. „Kriminalisté zjistili, že pachatelé asi z místa odjeli automobilem tmavé barvy v provedení kombi. Žádáme proto případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci k vozidlu, nebo jeho osádce, aby kontaktovali linku 158,“ uvedl Valenta.

Lupiči zopakovali způsob, jakým byla provedena loupež už dvakrát. Téměř na den přesně v Mariánských Lázních vjeli loni do výlohy zlatnictví na kolonádě, kde sebrali šperky asi za 15 milionů korun. Stejné zlatnictví vyloupili v roce 2006, opět to bylo takřka ve stejné datum. I tehdy použili vůz a odnesli si kořist za 1,5 milionu korun. Letos v září lupiči ve všední den dopoledne na pěší zóně v Karlových Varech sebrali z auta převážejícího peníze pět milionů korun. Po pachatelích všech těchto případu policie zatím pátrá.