Policie při kontrolní akci podle Zoulové zajistila téměř 1,5 kilogramu marihuany, 43 lysohlávek, 154 tablet extáze či 14 gramů hašiše. Celkem zkontrolovala 620 lidí a 107 aut.

Veletrh se o víkendu uskutečnil na výstavišti v Holešovicích. Podle ředitele Lukáše Běhala na akci letos přišlo zhruba 27.000 lidí. Policie podle něj pravidelně každý rok kontroluje návštěvníky veletrhu. „Je to běžná kontrolní činnost. Policie dělá svoji práci," řekl dnes  Běhal.

Pořadatelé akce podle něj s policií spolupracují. Poskytují třeba informace o vystavovatelích a programu akce, aby se předešlo problémům a případnému zásahu přímo proti organizátorům. Policisté třeba dostávají vstupní pásky, aby mohli chodit na kontroly do areálu veletrhu. Výsledky kontrol také s organizátory probírají. „Většinou policisté řeší přestupky," zmínil Běhal. Návštěvníci podle něj třeba kouří v místech, kde se to nesmí, při některých kontrolách policisté také u návštěvníků objeví menší množství marihuany.

Na letošním pražském veletrhu se představilo 190 firem z 25 zemí. K mání byla konopná kosmetika, oblečení z konopí, potraviny s konopím, pěstební technika či semena konopí a kuřácké potřeby. Marihuana je v Česku zřejmě nejrozšířenější drogou. Léčba konopím je v tuzemsku zároveň legální od dubna 2013 na zmírnění obtíží dospělých s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. V praxi se ale zatím provádí minimálně.