Policie jej dnes odpoledne zařadila do celostátního systému Dítě v ohrožení. Chlapec v pátek odešel z domu do školy. Tam ale nedošel a od té doby rodině o sobě nepodal žádnou zprávu. Zmizel pravděpodobně kvůli nešťastné lásce, řekl ČTK mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík.

Jeho mobil je od pátku nedostupný. Policisté doufají, že se jen toulá. Pracují ale i s verzí, že si sáhl na život. Pátrací skupině se podařilo v lesích najít batoh s jeho osobními věcmi.

Rozchod s přítelkyní

Podle zjištěných informací se s chlapcem před časem rozešla jeho přítelkyně. Rozchod nesl těžce. V pátek ještě odešel do školy, pak ale zmizel. „Ve škole se už neobjevil. Večer byl údajně spatřen v Hranicích na Moravě,“ řekl Tomšík.

Chlapec je asi 165 centimetrů vysoký, má hubenou postavu, rovné hnědé vlasy a hnědé oči. V době odchodu z domova měl na sobě pravděpodobně šedočernou bundu, modré rifle, šedočerné botasky. Lidé mohou jakékoliv informace o hledaném chlapci sdělit na linku 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Dnes se do pátrání zapojilo několik desítek policistů a dobrovolníků. Pomáhá jim i policejní vrtulník. „Zatím jsme prohledali místo zvané Zrzávky. Jde o výletní cíl nedaleko Hostašovic,“ uvedl mluvčí.