Pochod na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů začne ve 14:00 na Václavském náměstí. Odkud účastníci vyrazí přes ulice Na Příkopě, revoluční, Čechův most až do cíle na Letenské pláni. Pochod by měl trvat dvě hodiny.

Podle Hulana se dají při cestě průvodu očekávat problémy v silniční a městské hromadné dopravě. Problémy by třeba mohly nastat při odjezdu návštěvníků z podzemních garáží nákupního centra na náměstí Republiky, kudy průvod půjde. „Jejich čekání na možný výjezd z těchto prostor by se mohlo protáhnout až na několik desítek minut," podotkl Hulan. Na situaci během průvodu budou dohlížet také dopravní policisté.

Již před průvodem svolala na Václavské náměstí protestní akci Národní demokracie, která odpoledne na Vyšehradě pořádá také demonstraci proti uprchlíkům. „Rozhodli jsme se stihnout v jeden den dvě akce a alespoň symbolicky dopoledne vyjádřit protest proti tomu pochodu," řekl dnes novinářům předseda strany Adam B. Bartoš.

Akce na Vyšehradě je třetí z řady demonstrací proti uprchlíkům, které strana pořádá. Pokaždé se na těchto akcích objevily problémy. Dřívější akce končily pochodem k Úřady vládu. Poprvé demonstranti donesli před sídlo české vlády makety šibenic. Tentokrát zamíří průvod před budovu České televize.