Čadek byl nejprve obviněn z korupce, když tvrdil, že po něm sociální demokrat Kamil Choc chtěl třímilionový úplatek za urovnání sporu s poštou. Milion měl prý jít straně a dva miliony ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Vyšetřování ale neprokázalo, že by Chovanec v případu figuroval. Policisté nakonec obvinili Choce a také Čadka.

Nedávno byl obviněn také kvůli podvodu. Čadek totiž podal na Českou poštu trestní oznámení a kvůli obchodnímu sporu po ní požadoval 27 milionů korun. Podle detektivů si ale důkazy o nároku na peníze vymyslel a falšoval i klíčové e-maily, napsal nedávno server Aktuálně.cz. Čadek to odmítá. Kauzu rozplétal protimafiánský útvar, který od pondělka patří s protikorupční policií pod novou Národní centrálu proti organizovanému zločinu.

Policie podle Matuly stále obě kauzy vyšetřuje, přičemž vyšetřování spojila po červnovém obvinění podnikatele z podvodu. "V současné době nedokážu délku vyšetřování odhadnout," dodal Matula. Čeká se podle něj například na vypracování znaleckého posudku. Čadek v médiích vinu opakovaně odmítl.

Podnikatel na poštách prodával šicí boxy nebo drobné hračky a sortiment chtěl rozšířit. Nakoupil kvůli tomu zboží za 20 milionů korun, ale pošta od obchodu upustila a Čadek zkrachoval.

Podle pošty nabízel Čadek prodej dárkových poukázek, což ale jevilo známky loterie, ke které neměl podnikatel oprávnění, a i proto ze zakázky sešlo. Pošta v minulosti uvedla, že smlouvu na takový sortiment s Čadkem nikdy neuzavřela.