„Skartace, případně jiné znehodnocení materiálů, které požadujeme v souladu se zákonem, by mohlo být chápáno jako maření vyšetřování," píše Šlachta.

Kriminalisté se zajímají o údaje za září až listopad 2012. Chtějí informace například o harmonogramu jednání Sněmovny v loňském druhém pololetí i o jednání všech poslaneckých klubů. Požadují také záznamy z vnitřních i vnějších kamer ve Sněmovně a informace o pohybu všech osob, které využívají poslanecké přístupové karty ve Sněmovně. Ze sněmovních čipových karet policie žádá záznamy nejen z těch poslaneckých, ale i z návštěvnických.

Proti žádosti o detailní zmapování chodu Sněmovny již dříve ostře vystoupila její předsedkyně Miroslava Němcová (ODS). Policii viní z nekompetence a odmítá jí předat jakékoliv údaje, dokud nesdělí, k čemu je potřebuje. Občanské demokraty nyní popudil také tón Šlachtova dopisu, jde prý o nepřípustný zásah do politiky. „Je to další pokus kriminalizovat politiku a vpád policie do sféry, do které jí nic není," řekl MfD šéf poslanců ODS Marek Benda.

V kauze tří bývalých poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy korupce podle policie spočívala v tom, že se poslanci vzdali mandátů výměnou za posty v orgánech státních firem. Jejich stíhání ale zrušil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Pokud bude chtít dozorový státní zástupce Ivo Ištvan v trestním stíhání pokračovat, bude se muset podle Zemanových slov pokusit vymezit skutek tak, aby dovodil, že jeho část se neodehrála na půdě Sněmovny.