O kontrolu muničních skladů policii podle Tuhého požádal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „My samozřejmě tuto státní kontrolu připravujeme a prověříme vytipované sklady, jež připomínají objemem střeliva sklad, který nyní prověřujeme ve Zlínské kraji," uvedl Tuhý.

Do celostátní akce se zapojí experti, kteří se specializují na státní kontrolu střeliva. Policie nejprve sestaví tým policejních odborníků pro kontrolu skladového areálu u Vlachovic a zbývající část expertů se poté pustí do kontrol ostatních muničních skladů. „Chceme je zahájit v nejbližších dnech," uvedl dnes Chovanec v Poslanecké sněmovně.

Epicentrum výbuchu munice ve skladovém areálu u Vlachovic na Zlínsku je stále žhavé, občas exploduje, kráter se ale zmenšuje a nyní má asi půldruhého metru. V budově vybuchlo podle Chovance asi 57 tun různé munice.

„Stát má pouze informace od nájemců těchto prostor a z těchto soupisů víme, jaká munice se tam nachází. Bohužel v současné době nelze vstoupit do všech objektů a nelze tento stav ověřit," řekl poslancům Chovanec. Stát podle něho asi dnes vyzve firmy, aby munici postupně odvážely. Pokud to neudělají, postará se o odvoz stát, zopakoval. Operace bude podle ministrů poměrně složitá a potrvá měsíce. Vláda v pondělí rozhodne o nasazení armády k ostraze areálu.