"Žádné prohlídky advokátní kanceláře neděláme," uvedl Ibehej. Bez dalších podrobností doplnil, že věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Čeho se případ týká, není zatím jasné. Podle informací Práva se nejedná o kauzu veřejných zakázek v Brně, kde policisté zasahovali na začátku března.

Mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková Novinkám řekla, že podrobnosti o jednotlivých případech nemají. „V podobných případech poskytujeme součinnost policii, ale předem nemáme žádné informace o případu, ani o místě kam se pojede. Veškeré informace poskytuje státní zastupitelství,“ uvedla Chaloupková.

Dřívější razie

Na více místech současně policisté z útvaru zasahovali i počátkem března. Tehdy přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi nebo k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi v Prostějově.

Podle tehdejších informací Ibeheje policisté konali ve dvou samostatných trestních věcech. V souvislosti s veřejnými zakázkami městské části Brno-střed pak obvinili devět lidí z účasti na zločinecké organizované skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Ve vazbě skončilo pět stíhaných a hrozí jim 10,5 roku až 16 let vězení.