Pětadvacetiletý mladík přepadl v pěti různých okresech benzinové čerpací stanice, pobočku banky a sázkovou kancelář. Ve všech případech měl v ruce svou služební zbraň. Celkem si loupežemi vydělal okolo 70 tisíc korun. Peníze potřeboval ke splácení dluhů, jejichž výše dosahovala částky půl milionu korun a které nebyl schopen splácet. Zadlužil se především kvůli hraní výherních automatů.

„Vím, že jsem provedl hodně špatných věcí a že za ně musím nést trest. Velmi všeho lituji a věřím, že už se nikdy ničeho podobného nedopustím. Největším trestem je pro mě to, jak jsem ublížil své vlastní rodině,“ řekl s pláčem při závěrečné řeči odsouzený expolicista.

Po posledním přepadení v Železné Rudě byl sledován již připravenou policejní zásahovou jednotkou, která ho pronásledovala ve čtyřech vozech a snažila se mu zablokovat cestu. Ve chvíli, kdy začali policisté vystupovat z vozů, se však Vlk náhle rozjel, prorazil zátaras z aut a lehce zranil jednoho člena jednotky URNA. Po několika varovných výstřelech ale zastavil a nechal se zatknout. Kvůli tomu přibyl mezi body obžaloby i útok na policistu.

Útočil i na policisty

Státní zástupce zdůraznil především to, že obžalovaný byl v době páchání trestné činnosti aktivním členem policejní složky v Čimelicích, používal při přepadeních pistoli a při zatýkání vědomě zaútočil na policisty. Přesto zmínil i pachatelovu nezralou osobnost a skutečnost, že stojí před soudem poprvé.

Stejně tak obhájkyně uvedla, že není pochyb nad vinou bývalého policisty, nicméně pokládá za nejdůležitější Vlkovu lítost nad spáchanými činy a duševní muka, která prožívá již devět měsíců ve vazební věznici.

„Po posouzení předložených důkazů a po zvážení všech pro i proti se obžalovaný odsuzuje nepodmíněně ke 4,5 letům vězení s ostrahou,“ řekl předseda senátu Jaroslav Špička.

Rozsudek však ještě není plnomocný, protože oba právní zástupci si nechali lhůtu na odvolání.