Ochránci zákona pronásledovali vůz a během stíhací jízdy padlo několik výstřelů – některé z nich směřovaly do vzduchu, další přímo na vůz. Akce vyvrcholila na sídlišti v Ostravě-Hrabůvce, kde se hlídkám podařilo auto zastavit. Kromě šestadvacetiletého opilého řidiče byla uvnitř i jeho o pět let starší přítelkyně, které kulka prostřelila břicho a zranila páteř.

Žena je hospitalizována na jednotce intezivní péče traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě a je ve velmi vážném stavu.

Drama začalo na čerpací stanici v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde řidič bez zaplacení ujel. Obsluha benzinky tak vyrozuměla policisty. „Místním policistům vyjela vstříc i vozidla ostravských policistů. Jeden ze zasahujících automobilů přehradil komunikaci, pronásledovaný řidič se tak dostal do pasti a zastavil,“ popsala průběh honičky mluvčí severomoravské policie. Policisté vzápětí zjistili, že na místě spolujezdce sedí žena s průstřelem břicha a poraněnou páteří. Přivolaná sanitka ji ihned převezla do nemocnice.

Orientační dechová zkouška prokázala, že měl řidič v krvi téměř promile alkoholu. Nyní jej čeká obvinění z trestných činů obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případem se začala zabývat inspekce ministra vnitra, která však nezjistila, že by policisté pochybili. Použití zbraně bylo nadřízeným vyhodnoceno jako oprávněné.

Policista, který střílel po vozidle, byl bezprostředně po akci ve špatném psychickém stavu a postaral se o něj psycholog.