IKEM se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu pacientů z celé republiky. Mluvčí institutu Veronika Velcová řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli o částečné evakuaci budovy. „Jedná se o návštěvníky, zdravotníky, pacienty, techniky, kuchaře a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli," uvedla. Objekt museli opustit jen chodící či ambulantní pacienti, dodala. Neodkladnou péči o pacienty personál podle ní zajišťoval dál bez omezení. Lidé se podle Velcové začali do nemocnice vracet v 16:00.

Zpočátku policisté prohledávali hlavní nádraží za provozu, později omezili dálkovou i regionální železniční dopravu. Podle webu Českých drah byl od 15:00 do 15:45 zastaven provoz pro přijíždějící vlaky, od 15:15 do 15:45 pro spoje odjíždějící z metropole. Ve stejné době cestující nemohli využít stanici metra pod hlavním nádraží, soupravy jí jen projížděly.

Kolem 16:00 se provoz ve stanici vrátil do normálu. „Lidé se vrátili, metro jezdí, vlaky také," informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté nyní podle něj pátrají po pachateli.