Od jedné hodiny do tří odpoledne nebylo možné projet silnicí číslo 379 z Blanska na Lipůvku. Úsek od Olomučan až po Šebrov doslova obsadili policisté a s nimi i vyznavači jednostopých vozidel. Právě tento silniční úsek je vyhledávanou lokalitou pro divoké jízdy a nelegální závody.

Akce s názvem "Motocyklisto, nežij vteřinou" byla určená právě motorkářům a jejich bezpečné jízdě. I přes důsledné upozornění policistů na dodržování pravidel silničního provozu a velký zájem ze strany řidičů motorek však nedopadla akce zrovna nejlépe. Na silnici vyhrazené v tu dobou pouze motorkářům došlo k nehodě dvou strojů, při které byli těžce zraněni tři lidé.

"Dva muže a ženu se středně těžkými a těžkými zraněními, jako jsou četné zlomeniny a poranění páteře, jsme převezli do brněnské Úrazové nemocnice a nemocnice v Bohunicích," řekla k nehodě tisková mluvčí jihomoravských zdravotnických záchranářů Barbora Zuchová. U nehody zasahovala sanitka, která byla na akci přítomna po celou dobu jako zdravotnický dozor. Proto byla na místě ihned po nehodě. "Bylo velké štěstí, že byla sanitka tak blízko. Nikdo ze zraněných neupadl do bezvědomí," dodala Zuchová.

Pozvání policistů oslovilo bezmála dvě stě čtyřicet motorkářů, kteří přijeli z celé Moravy. Policisté na místě promítali záběry z těžkých dopravních nehod na motorce, k vidění byla i poničená kombinéza po pádu na vozovku. Každý si rovněž mohlo vyzkoušet své znalosti dopravních předpisů v testu, svézt se na motocyklovém trenažéru nebo shlédnout ukázky zdravotnické první pomoci. Lidé také měli příležitost nechat si motorku posvětit od blanenského římskokatolického faráře Jiřího Kaňi a jeho kolegy Tomáše Holcnera z Vysočiny, který je sám aktivním motorkářem.

Celý úsek byl v dobu konání dvouhodinové preventivní akce pro automobily uzavřen.