Zastupitel Martin Lang takto reagoval poté, co Poslanecká sněmovna definitivně schválila zdanění církevních restitucí a to, že příslušný zákon podepsal i prezident Miloš Zeman. O Langově výlevu informoval server Náš region.

Mluvčí hradu Jiří Ovčáček si myslí, že by se vyjádřením komunálního politika měla zabývat policie. Na svém twitteru ještě doplnil, že k politice "demokratického bloku" už chybí jenom Kléma a Lidové milice na Václaváku.

Domovská ODS od celé kauzy dává ruce pryč. Její místopředseda Martin Kupka řekl Blesku, že Langovo vyjádření je nepřijatelné a ODS se jím bude zabývat.

Předseda ODS Petr Fiala v neděli uvedl, že záležitost probere Langova místní organizace a očekává, že bude "postupovat dostatečně razantně, aby se něco takového neopakovalo".

"Už se k tomu vyjádřila středočeská organizace ODS, očekávám, že provede patřičné kroky, je třeba se od toho distancovat," uvedl Fiala v televizi Prima s tím, že takové jednání je naprosto nepřijatelné, i kdyby bylo myšleno jako nadsázka.

"Smradlavá prasata"

Lang, který svůj status napsal 26. dubna, se pustil i do kolegů ze sněmovny. „Poslanci, kteří zvedli své ničemné pazoury pro schválení zákona o zdanění církevních restitucí, jsou smradlavá, proradná prasata. Nejsou to lidé a je dovoleno je zabíjet. Dokonce jsem přesvědčen o tom, že takové zrůdy je nutné pozabíjet, aby svou morální zrůdností nenakazili zbytek národa,“ hlásá jesenický politik.

close Tento status napsal předseda jesenické ODS Martin Lang na facebook. info Zdroj: repro Facebook zoom_in

Prezidenta Zemana navíc přirovnal k Hitlerovi a doplnil: „Debilní senilní bolševik Zeman se rozhodl zákon podepsat a je třeba ho zabít též. Ideálně takovou zrůdu podřezat, jako přestárlou svini a nechat vykrvit a poté spálit.“

Martin Lang Blesku řekl, že názory nemění. „Historie nás učí, jak nebezpečné je vyvolávání štvavé nenávistné kampaně vůči skupinám obyvatelstva. Hitler vyvolával nenávistné štvavé kampaně vůči židům a Slovanům. Bolševický režim vůči církvím, sedlákům a podnikatelům. No a prezident Zeman vyvolává štvavou kampaň nejen vůči církvím,“ dodal jesenický politik.

Langův status už není na Facebooku veřejný, lidé si ho přesto i s komentáři posílají dál.