Připomněla, že vyšetřovatelé odposlouchávali Langra kvůli podezření, že loni pustil na veřejnost tajnou zprávu šéfa ÚOOZ Jana Kubiceho o údajném prorůstání organizovaného zločinu do politiky. Inspekce ministra vnitra kvůli úniku zprávy odposlouchávala 46 telefonních čísel. Mezi odposlouchávanými byli například i advokáti a děti.

"Mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem si s policisty z ÚOOZ netelefonoval," řekl Langer ČT. Záznamy inspekce z loňského srpna tvrdí, že Langer telefonoval z telefonu olomouckého primátora Martina Novotného, jeho manželky a obou dcer. Primátorova manželka Věra Novotná ČT řekla, že rodina Langrovi telefon skutečně půjčovala. "V březnu mu někdo ukradl mobil. Já jsem mu půjčila náš domácí a říkali jsme si, že by bylo možné, že by si načetli ta data, protože samozřejmě i dcera v tom měla svoji SIM kartu," řekla.

Inspekce tvrdí, že podobně jako Langer postupoval i poslanec ODS Jan Vidím - prý si telefonoval s lidmi z ÚOOZ, a to i z čísla své manželky, která se tak ocitla mezi odposlouchávanými. "Nevím, jestli se třeba mohlo stát, že manžel si půjčil můj telefon a volal jim," řekla ČT Iveta Vidímová.

"Pokud ten člověk ve stejném telefonním aparátu vymění SIM kartu, tak to policie velmi rychle zjistí," řekl ČT obecně ředitel protiodposlechové společnosti Jiří Schmidt. ČT dále uvedla, že tým ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) prověřuje i postup soudců, kteří příkaz k odposlechům podepsali. "Budu chtít rozhodnout v co možná nejkratší době, počítám počátkem příštího týdne," uvedl.

Podle ČT si vyšetřovací spis ke kauze Kubice vyžádala znovu i nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, která již loni oznámila, že odposlechy politiků, policistů a novinářů nebyly protizákonné.