Pomeje si podle obvinění na nekryté směnky půjčoval peníze, aby uhradil náklady spjaté s filmem Zdeňka Trošky Andělská tvář.

Spis s obžalobou bude předán Vrchnímu soudu v Praze s návrhem na přidělení případu soudu okresní úrovně, řekl Benda.

Pomeje je stíhán kvůli tomu, že si v souvislosti s produkováním filmu, v němž hrál se svou tehdejší ženou Michaelou Kuklovou, půjčil peníze a vystavil na ně směnky, kterými se zavázal dluh splatit. Podle tisku vydal nekryté směnky na víc než 25 milionů korun. Dluhy prý ale nezaplatil.

Pomejemu původně hrozilo pět až 12 let vězení, nakonec se mu ale trestní sazba snížila na dva roky až osm let. Žalobkyně totiž na Pomejeho podala obžalobu pouze kvůli třem nekrytým směnkám za celkem 826.000 korun, které vystavil v době po premiéře filmu. Tehdy si už údajně musel být vědom toho, že si půjčuje peníze, které nemůže vrátit.

U směnek, které souvisely s milionovými půjčkami a které Pomeje vystavil ještě v době před premiérou filmu, je ale situace jiná. Podle žalobkyně nelze prokázat, že by už tehdy věděl, že dluhy nesplatí. Tuto část trestního stíhání Pomejeho proto státní zástupkyně zastavila.