Netradiční výprava noc na dnešek strávila v Orlickém Záhoří na Rychnovsku a pokračuje směrem na Králíky. Celkem ženu na kozlíku vozu čeká podle jejích odhadů přibližně 1500 kilometrů.

Cílevědomá žena hovoří o cestě, na kterou vyrazila, jako o splnění svého snu. Odhaduje, že putování ji zabere dva až tři měsíce, čas však pro ni nehraje rozhodující roli. "Nejsem na závodech, hlavně aby se kobylce ani mě nic nestalo," dodává žena.

Kobylka poníka jménem Jívka, která táhne vozík, je v kohoutku vysoká pouhých 123 centimetrů a rychlost putování tak záleží také na její síle. "Ze soboty na neděli jsme urazili 23 kilometrů, z neděle na pondělí to bylo 32 kilometrů, ale v pondělí pouze 16 kilometrů. Kobylku z asfaltového povrchu cest bolely nohy, navíc jsme museli vystoupat přes hřeben Orlických hor," líčila první zážitky z cesty Rejchrtová.

Žena, která má v plachtou zakrytém vozíku ukrytou svou "ložnici" i "kuchyň", nemá strach ze samoty. Společně s ní a s kobylkou cestuje kolem České republiky také jezevčík Ben, takže kromě potravin pro sebe a krmivo pro koníka veze také psí granule. "Za další dva, tři dny chci dorazit do Prostřední Lipky, kde mám zajištěno ubytování," prozradila své plány na nejbližší dny Rejchrtová. Rejchrtová plánovala cestu kolem České republiky již minulý rok. Kobylka však čekala hříbě, takže cestu bylo nutné odložit. "Jak mě to vůbec celé napadlo? Všechno začalo tím, že mi sousedi dělali naschvály, takže mě to naštvalo a s kobylkou jsem začala jezdit pryč a tohle nějak vyplynulo," řekla Rejchrtová.

Nadšenci vyrážejí na cestu kolem České republiky poměrně často, například v červenci 2003 vyrazil cyklomaratonec Bohumil Kyselý z Třince na nonstop jízdu, při které chtěl za šest dnů a šest nocí ujet po republice 2222 kilometrů. Svůj pokus však po 90 hodinách a 1256 kilometrech vzdal kvůli silnému protivětru, dešti a bolesti v pravém koleni. V roce 2005 zase vyrazil na in-line bruslích a s kočárkem s dvojčaty na cestu přes Českou republiku od jihu na sever Pavel Hudeček z Českých Budějovic. Za deset dní zdolal přes 300 kilometrů.