Ano, dobrovolníky pro pomoc v době koronavirové pandemie nyní shání celá řada nemocnic, domovů pro seniory či handicapované, ale i organizací a měst pomáhajících starším a nemocným lidem s nákupy, vyřízením věcí na úřadě nebo třeba s venčením psů. Důvodem je to, že nakažených zdravotníků nebo sester a lékařů v preventivní karanténě přibývá.

Poradna Deníku ke koronaviru
Co dělat, když škola přešla na distanční výuku a my doma nemáme počítač?

V mnoha případech nemusíte být pro pomoc ani kvalifikovaným zdravotníkem. „Pokud jste ochotni nabídnout pomoc ve svém volném čase, zařadíme Vás do činností, které odpovídají Vaší kvalifikaci a znalostem. Možnost pomoci má každý – osoby se zdravotnickým vzděláním i nezdravotníci, bývalí kolegové, důchodci, studenti,“ konstatuje na svém webu například Krajská zdravotní, provozující v Ústeckém kraji několik nemocnic s tím, že ochranné prostředky zajistí.

V případě, že máte zájem se do pomoci zapojit, informujte se na webech nemocnic nebo krajských úřadů. Existují i specializované internetové stránky typu chcipomoct.cz, o koronaviru.cz nebo na adrese ministerstva zdravotnictví mzcr@mzcr.cz

Poradna Deníku ke koronaviru
Jaký vybrat respirátor?