Poslanci by také mohli debatovat o zřízení vyšetřovací komise ohledně reorganizace policejních útvarů, která vyvolala ostrý koaliční spor mezi ČSSD a hnutím ANO. Komise by se mohla zabývat různými podezřeními a pochybami souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru a olomouckého vrchního státního zastupitelství. Komisi chce ČSSD i opoziční TOP 09. Sněmovna by se měla zabývat taky někdejší privatizací těžební společnosti OKD, která je nyní v insolvenci.

Poslanci by mohli schvalovat rovněž sporné rozšíření pravomocí veřejného ochránce práv o možnost podávat antidiskriminační žaloby a návrhy Ústavnímu soudu na zrušení zákonů nebo jejich částí. Hlasovat by měli i o zavedení finančních limitů pro předvolební kampaně a o omezení peněžitých darů politickým stranám a hnutím.

Protikuřácký zákon, jenž by zavedl zejména úplný zákaz kouření v restauracích, je v úvodním kole projednávání. Na minulé schůzi poslanci obdobnou předlohu neschválili. Vláda nyní chce, aby Sněmovna rozhodla o normě zrychleně už v prvním čtení, takový postup je ale možné zablokovat.

Otevírací doba o svátcích

Ohledně zavírání obchodů o vybraných svátcích vynese Sněmovna konečný verdikt. Senát trvá na tom, aby obchodníci neměli otevřeno o sedmi svátcích, jak původně navrhoval. Odmítá zúžit jejich výčet jen na Nový rok a dva vánoční svátky, jak to už dřív schválili poslanci.

Ve druhém čtení by se Sněmovna měla zabývat úpravami střetu zájmů. Ve hře budou pozměňovací návrhy, které míří na podnikatelské aktivity ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Poslanci by měli dokončit druhé čtení novely zákona o zveřejňování smluv v internetovém registru, z nichž chtějí poslanci KDU-ČSL vyčlenit národní podnik Budějovický Budvar. Poslanci navrhují rozšíření výjimek například i na státní podniky nebo společnosti s podílem státu, krajů a obcí.

Sněmovna bude schvalovat i návrh zahraničních armádních misí na následující dva roky. Zamítnout bude muset novelu, která měla rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu. Po odmítavém verdiktu Senátu v tomto případě není jiný postup možný, když horní komora zamítla nutnou ústavní změnu. V tomto případě poslanci nemohou Senát přehlasovat.

Návrh programu schůze čítá celkem 210 bodů. Jako obvykle se neočekává, že by jej dolní komora vyčerpala.