Když si jednu z kartiček přinesl přímo k řečnickému pultu pražský sociální demokrat Miroslav Svoboda, stala se čtvrtka formátu A4 několikrát cílem útoků poslanců ODS. Debata se o něco později zvrhla ve slovní přestřelky s velmi hlasitými souhlasnými i nesouhlasnými projevy poslanců.

Při Svobodově prvním projevu poničil papír s nápisem občanský demokrat Jan Florián. Svoboda jej pak, jak je ve sněmovně zvykem prostřednictvím předsedající Vlasty Parkanové (TOP 09), vyzval ať mu nahradí vzniklou škodu. "Účet mu zašleme," řekl posléze Svoboda ČTK.

Podruhé se k řečnickému pultu postavil s nápisem "Vládní reformy nás vedou do dluhů a chudoby". Tento papír pak rychlým pohybem "zabavil" a odnesl někdejší pražský primátor Pavel Bém, a vyvolal tak smích v sále.

Řečnící poslanec reagoval žádostí ke svým spolustraníkům, aby mu tedy přinesli další z cedulí, které od počátku opozičních obstrukcí zdobí jejich lavice v jednacím sále. Text "Stop chybným a nespravedlivým reformám. ČSSD hlasuje proti", opřený na řečništi o mikrofony, však raději sám schoval ve chvíli, kdy kolem pultu opět procházel poslanec Bém.

Exprimátor se v tu chvíli vracel od poslaneckých lavic ČSSD, kde "ukradenou" cedulku osobně vrátil předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi.

Parkanová v jeden okamžik vyzvala kvůli hluku všechny bavící se kolegy, opoziční i koaliční, aby šli do kuloárů a nerušili. "Pana ministra (Jaromíra) Drábka mi nevyhánějte, toho já tady potřebuju," reagoval od řečnického pultu Jiří Krátký (ČSSD). "Jsem z kraje, kde už by vás dávno pomlátili," vzkázal po chvíli tento poslanec a bývalý starosta Jeseníku těm, kteří ho vyrušovali. Před časem se dostal do centra pozornosti svým výrokem z jednání sněmovny, kde prohlásil, že v noci pracují pouze "zloději a kurvy".

Poslanec ČSSD a středočeský hejtman David Rath opět navrhl přerušit projednávaný bod do 24. prosince do devíti hodin, ale jeho návrh neprošel. Zdůvodnil to například tím, že by se řada poslanců ráda vyvázala ze svých vánočních povinností.

Předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura mu posléze vzkázal, že jeho klub rozdělil Rathovy vtipy do dvou druhů. První kategorii se směje jen sám Rath a jeho stranický kolega Richard Dolejš, druhá kategorie pak zní "ani Dolejš se nesměje".