„Požár byl nahlášen kolem 6.hodiny ranní na linku 112. První na místě byli hasiči, bezprostředně poté přijela hlídka Obvodního oddělení policie zPoběžovic a výjezdová skupina okresního ředitelství zDomažlic,“ uvedla mluvčí Jaroslava Roubalová.

„Na místo jsme dorazili jako první. Do bytu jsme šli dva vdýchacích přístrojích a hledali chlapce, který podle nám daných informací měl být vpokoji vpravo za dveřmi. Po dvaceti minutách marného hledání včerném kouři nám došel vzduch a museli jsme vylézt. Kluka našla až druhá parta, můj kolega ze sboru. Byl vúplně jiné místnosti než měl podle informací být,“ uvedl kzásahu starosta Sboru dobrovolných hasičů Hostouň Josef Farkas.

Vbytě se vdobě vypuknutí požáru nacházely čtyři osoby- matka a tříletá trojčata (chlapci). Matka se dvěmi dětmi stačila odejít ven, třetí dítě zůstalo vbytě. Celý byt byl silně zakouřený, a když hasiči dítě našli, tak samo nedýchalo. Byla okamžitě zahájena resuscitace, ale bohužel lékař konstatoval smrt. Matka byla zdůvodu nadýchání se kouře se dvěmi dětmi odvezena do nemocnice, je vpsychickémšoku.

Prostory domu byly dlouho poté silně zakouřené, hasiči se vnich nadále museli pohybovat vdýchacích přístrojích. „Jelikož oheň neměl podporu vzduchu, vbytě nehořelo plamenem, nýbrž vše žhnulo, hlavně zmatrací unikal toxický kouř a vmístnostech nebylo nic vidět,“ upřesnil podmínky nepříjemného zásahu, od nějž se Hostouňští vrátili vpůl deváté, Farkas.

Na místě zasahovali spoužitím dýchací techniky profesionální hasiči zDomažlic a dobrovolné jednotky zHostouně a Bělé nad Radbuzou.

„Požár byl během 40minut zlikvidován. Hasiči odvětrávali objekt a vynášeli ohořelý nábytek. Požár vznikl pravděpodobně vadou na elektrickém spotřebiči nebo nedbalostí vjednom zpokojů, přičemž děti se nacházely vpokoji vedlejším. Předběžná škoda na bytě se zatím odhaduje na 240tisíc korun,“ uvedla Deníku mluvčí hasičů Blanka Nechvátalová stím, že na místě vyšetřovatel HZS Plzeň zjišťuje přesnou příčinu vzniku požáru.