Na Jindřichohradecku, Písecku a Táborsku jsou vozovky nižších tříd pokryté ujetou vrstvou sněhu. Na Strakonicku na nich leží zledovatělá vrstva sněhu.

Ranní teploty se v regionu pohybují od minus jednoho do minus devíti stupňů Celsia. Podle předpovědi meteorologů může přes den místy sněžit, na horách pak vydatně. V oblasti kolem Šumavy se proto mohou tvořit sněhové jazyky.

Moravskoslezské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou po večerním a nočním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Vozovky ošetřené chemickým posypem jsou holé a mokré, ale na krajnicích mohou ležet zbytky sněhové kaše. Na silnicích krytých inertním posypem může být v některých úsecích ujetá vrstva sněhu, řekla dnes mluvčí silničářů Simona Součková. V regionu napadlo do sedmi centimetrů sněhu.

Uzavřen je od pondělních 18:00 opět úsek silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku. Komunikace, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, je uzavřena pro kamiony a těžká nákladní auta, která tam často mívají problémy. Silnice vede kolem přehrady Šance, která zásobuje kraj pitnou vodou, a tak tam silničáři nesmějí používat chemické látky, jen inertní posyp.

Silniční dopravu v Pardubickém kraji znepříjemňuje řidičům sníh

Silniční dopravu v Pardubickém kraji znepříjemňuje řidičům sníh. Leží na státních i krajských komunikacích, většinou je po solení rozbředlý. Informuje o tom Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Se sněhem se motoristé setkají na celém území regionu. Ve výše položených oblastech a tam, kde silničáři používají inertní posyp, je na vozovkách uježděná sněhová vrstva. To je třeba případ Poličska, Žamberecka a Železných hor.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji většinou zataženo, někde se vyskytovaly sněhové přeháňky. Na Pardubicku foukal silný vítr. Teploty se pohybovaly od minus šesti do minus jednoho stupně.

Na silnicích Vysočiny leží ujetý sníh nebo jsou po solení mokré

Na Vysočině od pondělí drobně sněží, k ránu byl v kraji až šestistupňový mráz. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, řekl Vít Kryštof z dispečinku krajské správy a údržby. Komunikace první třídy jsou po chemickém ošetření mokré, na vozovkách nižších tříd je místy ujetý sníh posypaný drtí.

Silničáři v noci jezdili se 133 auty. První sypače vyjely večer a další nad ránem. "Všechny cesty by měly být projeté," uvedl Kryštof. Žádné mimořádné události v dopravě neměl před 07:00 hlášeny.

Na Vysočině bude podle meteorologů ráno místy i polojasno, ale postupně se zatáhne. Sněhové přeháňky se přes den budou objevovat spíše na severu kraje. Nejvyšší odpolední teploty se budou držet mezi minus třemi stupni Celsia a nulou.

Na silnicích v hradeckém kraji leží sníh, čeká se další sněžení

Na silnicích všech tříd v Královéhradeckém kraji ležel dnes ráno sníh. Na chemicky ošetřovaných cestách byl rozbředlý. V severních částech kraje ráno sněžilo. Teploty se v kraji ráno pohybovaly několik stupňů pod nulou. Nejchladněji bylo na hřebenech Krkonoš, kde teploty klesly k minus osmi stupňům, zjistila redakce z údajů silničářů a meteorologů.

Podle meteorologů se přes den čekají sněhové přeháňky, na horách by mohlo sněžit. Na horách by vítr mohl večer tvořit sněhové jazyky a závěje. Teploty se přes den mají pohybovat kolem nuly či slabě pod nulou. Na hřebenech hor má být kolem minus pěti stupňů.

Silnice nižších tříd na jižní Moravě jsou sjízdné s opatrností

V Jihomoravském kraji jsou dnes ráno komunikace nižších tříd sjízdné se zvýšenou opatrností. Na webu o tom informuje Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Silnice I. třídy jsou sjízdné bez omezení, což platí i pro většinu dálnic, jízda po dálnici D46 vyžaduje od řidičů zvýšenou pozornost.

V kraji je převážně polojasno a teploty se pohybují od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia. Viditelnost je bez omezení, fouká slabý vítr. Komunikace jsou mokré a po chemickém ošetření, výjimkou je dálnice D2 z Brna na Slovensko, která je holá a vlhká.