Do části Křižíkova pavilonu pořadatelé patnácti kamiony přivezli více než stovku modelů postavených z pěti milionů kostek. Vedle Titaniku, na který se spotřebovalo půl milionu prvků, je tu vystaven například model budovy opery v Sydney nebo zvedacího mostu přes řeku Temži v Londýně. Řada exponátů je spojena s filmovými Hvězdnými válkami.

Čtěte více: Lego přestane inzerovat v Daily Mail, vadí mu šíření nenávisti

Vedle zábavy může výstava sloužit ke vzdělávání, je na ní mimo jiné interaktivní mapa Evropy. Socha české rodačky Navrátilové doplnila uličku slavných sportovců, která má děti seznamovat se sportovními vzory. K Praze je vystaven ještě model polského útočníka fotbalového Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského.

Možnost prohlédnout si stavby z kostiček lego mají lidé na řadě dalších míst. V předchozích čtyřech letech se v Lipně nad Vltavou konala Kostkománie. Její pátý ročník se uskuteční od začátku dubna do konce června v pražských Letňanech, pořadatelé slibují stovky staveb z 15 milionů kostek.

Čtěte také: Praha 7: Výstaviště má velký potenciál, který Praha neumí využít

Od roku 2011 celoročně funguje v Praze Muzeum kostek, kde je nyní 2500 modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Stejný provozovatel postupně otevřel další muzea v Kutné Hoře, Špindlerově Mlýně, Liberci a Jeseníku.

Výstava v Holešovicích bude otevřena minimálně do 1. února, ale jedná se o jejím prodloužení. Vstupné se v závislosti na dni v týdnu i denní době pohybuje od 160 do 240 korun na osobu.

Čtěte také: Přestavba Výstaviště v Praze vyjde minimálně na dvě miliardy korun