V pondělí bude převážně zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Odpoledne od severozápadu přechodně srážek ubude. Později večer se ale déšť objeví znovu, v oblastech nad 900 metrů nad mořem se objeví sněžení a začne silněji foukat. Podle meteorologů bude dnes večer od západu zesilovat západní vítr a slábnout bude v úterý odpoledne. Dnešní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni, na jihovýchodě kolem 19 stupňů Celsia. Na horách se ochladí na 12, na severu na devět stupňů Celsia.

„Další ochlazení přijde v úterý za další studenou frontou. Na hory se vrátí sněhové srážky a od středy budou teploty na našem území podprůměrné. Opětovné oteplení je přitom v nejbližších dnech vyloučené,“ uvedli meteorologové na síti X.

V noci na úterý klesne rtuť teploměru na čtyři až osm stupňů, na severu a severozápadě bude kolem dvou stupňů a mohou se objevit přízemní mrazíky. Přes den bude zataženo až oblačno s přeháňkami a teplotami mezi devíti až 13 stupni Celsia, na západě chladněji.

Jak bude v létě:

Loňské léto potěšilo milovníky vysokých teplot a vodních radovánek. Jak to bude letos?
Jaké bude počasí letos v létě? Odchylku hlásí červenec, říká Dagmar Honsová

Proměnlivou oblačnost a na většině území přeháňky očekávají meteorologové ve středu. Někde mohou padat krupky, v polohách nad 800 metrů nad mořem bude sněžit. K večeru srážek ubude. Zahrádkáři se mohou znovu obávat ranních přízemních mrazíků. Přes den se teploty vyhoupnou maximálně na 12 stupňů.

Oblačná až polojasná obloha a krupkové i sněhové přeháňky čekají Česko ve čtvrtek. Při uklidnění větru mohou noční teploty místy klesnout k minus dvěma stupňům. Přes den bude mezi sedmi až 11 stupni. Obdobná předpověď platí i pro pátek a víkend. Oblačná obloha s četnými přeháňkami, na horách sněhovými. V noci a k ránu bude teplota padat k bodu mrazu, při bezvětří k minus dvěma stupňům. Přes den bude mezi šesti a 11 stupni Celsia.