Kárné řízení proti ní bylo proto zastaveno.

Žaloba proti Tilleové se týkala jejího jednání jako předsedkyně soudu ne jako soudkyně v rámci soudního jednání. Tilleová loni 19. prosince nařídila justiční stráži, aby uložila do úschovy po vstupu do budovy soudu mobilní telefony a jiná zařízení, kterými je možné pořídit zvukový záznam od lidí, kteří šli do jednací síně, kde měla být projednávána obžaloba proti Luboši Paterovi.

Žaloba proti Filevové byla podána za výrok, který pronesla při zahájení jednání ve vypjaté atmosféře soudní síně. „Soudkyně Filevová byla shledána vinnou, ale vzhledem k tomu, že jako soudkyně působí jen krátkou dobu, bylo od potrestání upuštěno,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Praze Jan Fořt. Rozhodnutí vrchního soudu není ještě pravomocné, dodal Fořt.

Předseda krajského soudu Milan Kohoutek navrhl 25. února letošního roku kárné žaloby v souvislosti s jednáním předsedkyně a také mladé soudkyně, ale nechtěl situaci komentovat.

Jisté je, že Patera si stěžoval na jednání u teplického soudu předsedovi ústeckého krajského soudu Kohoutkovi. Samotný Patera je obžalovaný z útoku na státní orgán a pro pomluvu. Stanul kvůli tomu loni 19. prosince před teplickým okresním soudem. Patera se má podle obžaloby zodpovídat za výroky na demonstraci ze srpna 2004 před ústeckým krajským soudem. Měl pomlouvat a urážet ústecký okresní soud a jeho soudce.

Počátek teplického soudního jednání je ve vleklé ve válce otce a matky o syna. Matka odešla od manžela po narození syna v roce 1989. Od té doby se stále vlekl spor o to, zda a jakým způsobem ho může otec navštěvovat.

Řízením teplického okresního soudu byla pověřena soudkyně Jana Adamcová.