Nejdříve se Řádková dozvěděla, že jejímu umění Zlatý slavík nezatleská, protože do Brna nedorazil. Půl hodiny před zahájením slavnostního večera si už chtěla balit své věci. Organizátoři totiž zjišťovali, jestli se její přehlídka vůbec může konat. Zprostředkovatel přehlídky Karel Riegel až do poslední chvíle nevěděl jistě, jestli Karel Gott opravdu přijede, ačkoli brněnským veletrhům přislíbil svoji účast.

„S Gottem jsem si volal minulý týden. O tom, zda přijede do Brna, nebyl přesvědčený. Stále jsem ale čekal, že se to změní,“ řekl Riegel. Podle Gottova manažera Zdeňka Koháka byl ale program jasný. „Má už více než půl roku domluveno nahrávání v Německu. O tom, že by měl jet do Brna, jsem ani nevěděl,“ divil se Kohák.

Řádková byla zmatky kolem zlatého hřebu večera zaskočená. Netušila totiž, že její přehlídku mohou doprovázet právnické tahanice o autorská práva Gottových obrazů. „Nevím o tom vůbec nic. Jsem velmi zklamaná. Myslela jsem, že z právního hlediska je vše v pořádku,“ prohlásila se slzami v očích návrhářka.

I přesto, že jí půl hodiny před zahájením přehlídky telefonovali organizátoři a sdělili jí dobrou zprávu – že šaty může vystavit – čekal ji další šok. Na zadních panelech totiž nemohla promítnout repliky olejomaleb, které dokreslovaly celkovou atmosféru. Show tak nakonec měla rudou barvu s logem salonu. Vedení veletrhů odmítá, že chyba byla na jeho straně. „Vše jsme domlouvali s Rieglem. Smlouvy jsme měli v pořádku. Zprostředkování bylo na něm,“ sdělila mluvčí brněnských veletrhů Dita Brančíková.

 

Pozn. redakce: Fotografie modelů byly pořízeny při generální zkoušce, kdy ještě nebyly známé problémy s autorskými právy na promítání maleb na pozadí přehlídky.