Jeden z dvojice zaměstnanců muži vydal zhruba deset tisíc korun v různých bankovkách. „Pachatel pak oba muže spoutal umělohmotnými páskami, které si přinesl s sebou. Poslal je na toaletu a zavřel za nimi dveře. Ještě předtím jim pohrozil, že pokud vyjdou dříve jak za deset minut, tak začne střílet. Když oba muži z toalety po několika minutách vyšli, v obchodě už nikdo nebyl,“ doplnil mluvčí.

Policisté vyzývají případné svědky, kteří se v noci pohybovali v okolí křižovatky ulic 17. listopadu a Edvarda Beneše a všimli si čehokoliv podezřelého, aby se přihlásili na lince 158. Pachatel je pravděpodobně ve věku 35 - 40let. Štíhlé postavy, vysoký asi 185 centimetrů.

„Obličej měl maskovaný světlou silonovou punčochou s prostřiženým otvorem pro ústa, vlasy měl světle hnědé dlouhé na límec a sepnuté do culíku. Neměl brýle, vousy či jiné zvláštní znamení,“ popisuje Ibehej. Na hlavě měl v době činu modrou čepici s kšiltem dozadu a na sobě měl světlé kalhoty, maskáčovou bundu a tmavé boty. Na zádech měl batoh pravděpodobně modročerné barvy. Mluvil česky s přízvukem připomínajícím ruštinu či jiný podobný jazyk.

Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin loupeže. Pachateli hrozí pobyt za mřížemi v délce dva roky až deset let.