Zelená popelnice, kterou v pondělí dopoledne nasoukal osmadvacetiletý muž se svojí o rok mladší přítelkyní do poštovního vozu v brněnské Bílého ulici, měla být jakási novodobá Noemova archa. Vyplývá to z dosavadního vyšetřování přepadení poštovní dodávky, z které policisté viní mladého milovníka drog.

„Jak jsme zjistili, tak muž byl pod vlivem pervitinu a zřejmě měl halucinace. Domníval se, že v jedenáct dopoledne praskne hráz Brněnské přehrady. Z tohoto důvodu se potřeboval dostat na nejvyšší kopec a tak zvolil Špilberk,“ řekla brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková. Narkoman si do popelnice naskládal věci, které by mu měly v případě potopy sloužit k záchraně života.

Byla tam například plastová trubka, přes kterou by dýchal až bude pod vodou. „Kriminalisté našli uvnitř nádoby na odpadky také pneumatiku, švihadlo nebo také igelitový sáček se sutí,“ popsala Procházková obsah plastové popelnice. Osmadvacetiletý muž zatím není stíhaný, ale policejní komisař se ho v brzké době chystá obvinit z trestných činů vydírání, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.