"Kancléřem jmenuji příští týden Vratislava Mynáře, jenž byl šéfem mého volebního týmu a prokázal mimořádné organizační schopnosti. Tajemníkem bude Jaroslav Hlinovský, tiskovou mluvčí Hana Burianová, která také tuto funkci už vykonávala během mé kampaně. Ředitelem zahraničního odboru bude zkušený diplomat Hynek Kmoníček," sdělil prezident Zeman.

Vratislav Mynář byl Zemanovými slovy zaskočen. "Opravdu už to pan prezident oznámil? Jsem velmi potěšen a poctěn. Vnímám to jako ocenění své dosavadní práce," řekl Mynář Deníku. Zdůraznil, že udělá vše proto to, aby pokračoval ve skvělém díle, které na Hradě zanechává jeho předchůdce, ředitel Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl. Ten sice dostal od Miloše Zemana nabídku, aby zůstal, ale odmítl s tím, že odejde do Institutu Václava Klause. "Chci využít své manažerské zkušenosti a hlavně poskytovat panu prezidentu Zemanovi dokonalý servis. Víte, on je pro mne od listopadu 89 politickou ikonou," sdělil Vratioslav Mynář.  Nejvíc se bude muset učit ve styku se zahraničím, při organizaci výjezdů do ciziny. "Tam jistou slabinu mám, především v jazykovém vybavení. Domluvím se anglicky a rusky, ale plynně hovořit neumím. Budu se snažit vše dohnat. Já mám rád životní výzvy a tuto beru jako tu největší, kterou jsem kdy dostal," přiznal Mynář.

Pochopitelně bude muset řešit i svou pozici předsedy SPOZ. "Jsem přesvědčen, že zemanovci jsou nyní v nejlepší kondici za dobu své existence. Ve vedení SPOZ funguje vyprofilovaný tým a já jsem si jistý, že nové předsednictvo stranu povede stejně dobře dál i beze mne. Na sjezdu podpořím na místo šéfa SPOZ Zdeňka Štengla, který udělal vynikající výsledek v krajských volbách na Pardubicku, je už nyní místopředsedou strany a byl také členem volebního týmu Miloše Zemana," sdělil Deníku dosavadní lídr zemanovců Vratislav Mynář je také podnikatel, provozuje lyžařský areál v Osvětimanech. "Své podnikatelské aktivity pochopitelně ukončím, část jich převedu na společníka, na manželku, zbytek pak prodám," dodal. Za ženou bude dojíždět na víkendy, trvale se do Prahy přemístit nehodlá. Kde bude bydlet, nesdělil.

Naopak prezident Miloš Zeman pozradil, že bude bydlet v Lumbeho vile v hradním areálu, stejně jako Václav Klaus. Důvod k tomu má ale jiný. "Moje žena vždy toužila po psovi, takže ten sen jí rád splním. Už máme vybrané štěně zlatého retrívra," řekl.

#nahled|https://g.denik.cz/1/d1/web11-3-zemanouci_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/1/d1/web11-3-zemanouci.jpg|Noví lidé na klíčových postech kanceláře prezidenta#