Podle Policie ČR se prezident Petr Pavel nezranil na silnici. „Ke zranění došlo na uzavřeném sportovním okruhu a z tohoto důvodu věc nešetříme jako dopravní nehodu,“ uvedli policisté na sociální síti X.

Prezident se zranil při jízdě na motorce. „Mohu potvrdit, že jsme pana prezidenta přijali, ošetřili a hospitalizovali z důvodu pozorování. Nejedná se o vážné zranění,“ sdělila mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke.

Prezident Petr Pavel ve Vysokém Mýtě diskutoval s občany
VIDEO: O divokém dětství, Ukrajině i maturitě. Prezident Pavel debatoval s lidmi

Dvaašedesátiletý Pavel nepřestal jezdit na motocyklu ani po loňském zvolení do prezidentské funkce. Loni v létě se na veřejnosti objevil videozáznam, na němž jel Pavel na motorce bez helmy. Prezident se posléze omluvil a oznámil, že věnuje peníze na pomoc motocyklistům, kteří cizí vinou skončili na vozíčku.

Generál ve výslužbě je známý svou dobrou fyzickou kondicí, letos v únoru například seskočil padákem, během návštěv krajů se rád vydává na horské túry.

V dubnu se prezident zranil v obličeji při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje. K drobné tržné ráně u obočí přišel při střelbě dlouhou zbraní s optikou, zranění tehdy nevyžadovalo lékařské ošetření.

Lékařské vyšetření

Pavel ještě před inaugurací absolvoval lékařské vyšetření v ÚVN, zprávu o svém zdravotním stavu poté zveřejnil krátce před nástupcem na Pražský hrad. Podle lékařů komplexní vyšetření prokázalo, že je schopen ze zdravotního hlediska bez výjimek vykonávat všechny prezidentské povinnosti.