Nešporová Deníku sdělila, že si ocenění velice váží.

„Na přání pana hejtmana a celé rady Olomouckého kraje jsem se rozhodl k 28.říjnu udělit státní vyznamenání paní učitelce, která zachránila tři děti a sama přitom, naštěstí bez ztráty života, skončila pod autem,“ sdělil prezident Zeman při setkání s představiteli Olomouckého kraje.

„Mezi vyznamenanými bude mít Olomouc své zástupce, neříkám jediného, ale na vaše přání i tuto zástupkyni,“ sdělil.

Učitelka mateřinky se vloni v červnu vracela s dětmi z vycházky po lesní cestě zpět do školky, když projíždějící vůz jedoucí po asfaltce mezi Jívovou a Dolany dostal smyk a řítil se přímo na ně. Tři děti stačila kantorka odstrčit, u čtvrtého předškoláka to již nestihla, a proto hocha zalehla, aby náraz auta utlumila vlastním tělem.

Dítě díky tomu utrpělo jen lehčí poranění, zatímco učitelka skončila s vážným zraněním v nemocnici.

„Paní Darina Nešporová prokázala obrovské hrdinství,“ obdivoval dnes čin kantorky olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Darina Nešporová za duchapřítomnost a odvahu obdržela letos v březnu na Pražském hradě Zlatý záchranářský kříž, který uděluje prezident republiky.

Už v září loňského roku převzala medaili Olomouckého kraje.

Učitelka mateřinky dnes Deníku sdělila, že si ocenění velice váží.

„Když jsem se dozvěděla, že mi chce prezident republiky udělit státní vyznamenání, byl to pro mě šok. je to velká pocta,“ reagovala statečná žena.