Zeman třídenní návštěvu Olomouckého kraje zahájí příští týden ve středu, kdy se v Olomouci setká s hejtmanem Jiřím Rozbořilem (ČSSD). Prezident poté bude diskutovat s krajskými zastupiteli, vybranými starosty i řediteli příspěvkových organizací a zástupci odborů.

Ve středu odpoledne se Zeman přesune do Přerova, kde navštíví podnik Meopta-optika. Firma patří mezi významné tuzemské výrobce sportovních dalekohledů a puškohledů. Do její produkce patří také vojenské puškohledy, zaměřovače, přístroje pro noční vidění, speciální optické systémy pro tanky a obrněná vozidla i součástky pro digitální projekce a polovodičový průmysl.

Na středečním programu je rovněž Zemanova návštěva obce Černotín na Přerovsku, která loni získala titul Vesnice roku Olomouckého kraje. Zeman bude mluvit s vedením obce i jejími obyvateli.

Ve čtvrtek Zeman zamíří do Hranic na Přerovsku, kde navštíví Střední průmyslovou školu a radnici. Krátce po poledni se na náměstí setká s občany. Odpoledne bude Zeman diskutovat s vedením i obyvateli nově vzniklých obcí Město Libavá, Kozlov a Luboměř pod Strážnou, které do loňska byly součástí stejnojmenného vojenského újezdu.

Loni navštívil severní část kraje

Páteční program zahrnuje Zemanovu návštěvu výrobce průmyslových klapek a armatur ABO valve v Chomoutově u Olomouce, Kojetína na Přerovsku a zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku, kde prezident na závěr své návštěvy Olomouckého kraje vysadí památný strom.

Loni Zeman navštívil severní část Olomouckého kraje. Se zástupci samospráv, obyvateli a místními podnikateli hovořil například o plánech na stavbu tunelu pod Červenohorským sedlem či obnovení těžby zlata na Jesenicku. Při své první návštěvě Olomouckého kraje prezident v roce 2014 zamířil na Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko.