„Vnímáme, že pan prezident Zeman si českého obranného průmyslu váží a v současné době vnímá jeho rostoucí důležitost," uvedl majitel holdingu Czechoslovak Group Jaroslav Strnad.

Čtěte také: Prezident Zeman začal v Olomouci čtvrtou návštěvu kraje

Prezident připomněl, že Česká republika má dlouhou tradici zbrojní výroby. "Jen je škoda, že zbrojní průmysl utrpěl v devadesátých letech minulého století. Jsem rád, že v současné době získává postupně svou bývalou pozici zpět," řekl při návštěvě Miloš Zeman.

Prezident si také prohlédl produkty společnosti: samohybnou houfnici DANA M1 M, mostní automobil AM-50 EX, raketomet RM-70M1 a různé verze tanku T-72. Poté diskutoval i se samotnými zaměstnanci ve výrobních prostorech podniku.

Na závěr setkání převzal prezident Zeman od generálního ředitele Excalibur Army Petra Kratochvíla symbolický dar – maketu tankové střely. Na druhou imitaci se na památku podepsal.

Hlava státu navštíví i např. základnu 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově či města Šternberk, Uničov a Konice.

Nepřehlédněte: Drahoš: Vylučuji, že bych se stal ministrem

Excalibur Army je přední česká firma s pozemní technikou a zbraňovými systémy. Její hlavní provozovnou a výrobním podnikem je závod ve Šternberku, ve kterém probíhá vývoj, výroba, modernizace a generální opravy speciální pozemní techniky na kolových i pásových podvozcích.