Před budovou krajského úřadu hlavu státu přivítal olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk s manželkou Marií.

Příjezd prezidenta neprovázely žádné protesty ani zájem veřejenosti. Na prostranství před hejtmanstvim postávalo pouze několik zvědavců.

Miloš Zeman na setkání s krajskými zastupiteli mimo jiné oznámil, že udělí státní vyznamenání statečné učitelce z mateřinky v Jívové Darině Nešporové. Ta na vycházce loni v červnu vlastním tělem ochránila děti před autem, které dostalo smyk. 

Na Hanou i na Praděd

Prezident postupně navštíví Přerovsko, Šumpersko a opět zajede i do druhého horského okresu – Jeseník. Na programu má celkem čtyři setkání s občany, to první organizátoři naplánovali na pondělní odpoledne v Kojetíně.

V úterý zavítá nejdříve do společnosti Pontis v Šumperku. Odpoledne pak zamíří na Libavou na setkání s obyvateli Luboměře pod Strážnou, kde v posledních prezidentských volbách získal 90% hlasů.Druhý den návštěvy kraje zakončí v Přerově, na náměstí jej tam od 18 hodin čeká setkání s veřejností.

Ve středu zavítá do Mikulovic, městečka nedaleko polských hranic a vizitu Olomouckého kraje uzavře odpoledne tiskovou konferencí v klubovně hotelu na vrcholu Pradědu.