Do voleb Fischera podpořilo 20 poslanců a 34 senátorů. „Z toho ale zřejmě budou čtyři (podpisy) neplatné, protože senátorům, kteří mi to podepisovali, mezitím skončil mandát," řekl. Stál o to, aby měl podporu z obou komor Parlamentu, i když podle zákona stačí k podání kandidatury deset podpisů senátorů, 20 poslanců nebo 50 tisíc občanů. „Je to pro mě vizitka, že jako prezident budu umět pracovat s Parlamentem s oběma komorami napříč, mám tam dokonce podepsané senátory zvolené například za hnutí ANO nebo další, to znamená nejenom vládní,“ doplnil.

Čelní představitelé koalice Spolu odpovídali na otázky zástupců českých médií. Předseda ODS Petr Fiala vyjádřil svůj postoj k prezidentským kandidátům.
Fischer, Nerudová, Pavel. Prezidentem volte jednoho z nich, radí koalice Spolu

Fischer patří do trojice kandidátů, které podpořila vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Dalšími jsou bývalá rektorka Danuše Nerudová a generál Petr Pavel.

Na ministerstvu vnitra podle Hany Malé z odboru tisku ministerstva dosud podalo kandidátní listinu 12 uchazečů. Vedle Fischera to jsou například Nerudová, senátor Marek Hilšer, bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, poslanec SPD Jaroslav Bašta nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová. V příštích dnech se tak chystají učinit Pavel, předseda hnutí ANO Andrej Babiš nebo podnikatel Karel Diviš.

Babiš v konfliktu zájmů

K Babišovi Fischer poznamenal, že největším soupeřem si je on sám. „Protože je v konfliktu zájmů, protože je trestně stíhán, protože je ve vážném podezření, že podváděl s přijímáním dotací,“ řekl.

Fischer chce voliče přesvědčit nejen svou prací v Senátu, kde byl opětovně zvolen předsedou bezpečnostního a zahraničního výboru, ale i osobním kontaktem. Novinářům řekl, že několikrát týdně za nimi vyráží. „Pro politika je nejlepší, když projde testem voleb. A já jsem tím testem už jednou prošel včetně prezidentské volby. Takže vím, co umím a znám svoje voliče. A vím, že oni znají mě,“ doplnil.

Nejsilnější opoziční hnutí ANO oficiálně představuje svého prezidentského kandidáta, 31. října 2022, Praha
Vláda málo pomáhá lidem, řekl Babiš. Slíbil pozitivní prezidentskou kampaň

Fischer byl v minulosti velvyslancem ve Francii a v Monaku. Kromě ministerstva zahraničí působil také v Kanceláři prezidenta republiky a jako ředitel organizace STEM, která se zabývá výzkumy veřejného mínění. Zúčastnil se volby prezidenta v roce 2018, skončil třetí, na podzim 2018 byl zvolen senátorem za Prahu 12.