Při nehodě se zranilo pětadvacet lidí. "V nemocnici jich zůstává hospitalizováno osm, sedmnáct jich má zranění lehké," aktualizovala informace v sobotu dopoledne mluvčí krajské policie Šárka Poláčková.

Jak pro Chomutovský deník dodala, podle policistů je na vině řidička bílého Peugeotu 207, který se s autobusem srazil. Podle všeho vyjížděla se svým autem ve směru od Kadaně a nedala přednost autobusu jedoucímu po hlavní silnice ze směru od Klášterce do Chomutova. Řidič autobusu se zřejmě snažil srážce vyhnout, protože skončil převrácený na boku v protilehlém rohu křižovatky. Kabinou přerazil tři potrubí horkovodu.

Policie škodu odhadla na milion korun, nehodu dál vyšetřují.

Podle zjištění Chomutovského deníku nešlo o pravidelnou linku, ale o zájezdový autobus. Cestovali v něm zaměstnanci porcelánky v Dubí, kteří se vraceli z výletu do pivovaru v Horní Plané. Mužské osazenstvo dubské a duchcovské porcelánky jelo do tamního pivovaru oslavit v pořadí už 44. Den mužů Českého porcelánu. V autobuse byl i generální ředitele porcelánky Vladimír Feix.

Kvůli přeraženému horkovodu zůstalo pět tisíc domácností v Klášterci nad Ohří bez tepla a teplé vody, dodávku obnoví ČEZ Teplárenská možná už dnes.

O nehodě jsme více psali ZDE.