Jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory jsou za dveřmi. Znalosti žáků devátých, eventuálně pátých či sedmých tříd prověří testy z českého jazyka a matematiky. Přihlášky na obory bez talentové zkoušky musejí být podány do 2. března. Každý uchazeč má možnost hlásit se v prvním kole na dvě střední školy nebo dva maturitní obory.

Ilustrační foto
Vyzkoušejte si přijímačky na střední školy. Začínáme testem z matematiky

První řádný termín testování je u čtyřletých oborů 14. dubna 2020, druhý o den později. Obory šestiletých a osmiletých gymnázií mají první termín ve čtvrtek 16. dubna 2020, druhý v následující den. Při rozhodování o přijetí uchazeče školy zohledňují kromě výsledků centrálních testů i další kritéria, např. výsledky předchozího vzdělávání, umístění v různých soutěžích a olympiádách, výsledky pohovorů atd.

Přijímací zkoušky.
Vyzkoušejte si přijímačky na střední školy. Nabízíme druhý test z matematiky

Požadavky pro přijetí si každá škola určuje individuálně. Zákon pouze stanovuje, že výsledek jednotné zkoušky se na celkovém hodnocení uchazečů podílí minimálně 60 procenty. Loni bylo na gymnázia přijato 24,7 tisíce žáků (12,5 tisíce do oborů víceletých gymnázií), do ostatních oborů středního vzdělávání s maturitní zkouškou 48,7 tisíce žáků.

Test z českého jazyka.Zdroj: Deník

Prvním velkým stresorem, který si naše společnost pro své dorůstající členy připravila, jsou přijímačky na střední školu.
Přijímačky na střední školy: procvičte si s námi logiku. Zvládnete test?