VIDEOSOUHRN SPUSTÍTE ZDE:

Co přinesl končící týden?

Stovky lidí protestovaly proti prodeji litoměřické nemocnice. Veselo bylo na prvního máje na návsi v Plichticích na Domažlicku, kde se tamní obyvatelé rozhodli uspořádat průvod a zavzpomínat tak na léta minulá.

Práce na revitalizaci Dolního rybníku v Zámecké zahradě v Teplicích nezačaly úplně šťastně. V metrovém bahně se tam ve čtvrtek utopil bagr. Na jeho vytažení bude potřeba další těžká technika. Také ve Vlčicích na Trutnovsku se ještě pořád slaví 1. máj. Ale už ne podle pravidel komunistické strany, ale s jediným cílem: co nejvíc se bavit.

Třetí ročník kytarového rekordu v Přerově se zapíše do historie. Šest skladeb zahrálo společně na jednom místě rekordních 143 muzikantů, což je dvakrát více než loni. S uháčkovanými třešněmi připíchnutými na klopách kabátů a na blůzách se ve středu v Brně setkali příznivci Komunistické strany Čech a Moravy.

Pochodující nacionalisté v Brně zapálili louče. Pochod ale museli ukončit předčasně. A tisíce lidí v Praze i v jiných městech vyšly v pondělí večer do ulic, aby protestovaly za nezávislost justice. Nesouhlasí zejména se jmenováním Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti, která prý bude spojenkyní premiéra a prezidenta.