"Mohu potvrdit, že dnes jsme do datové schránky obdrželi odvolání proti napomenutí. Postupujeme ho našemu odvolacímu orgánu, kterým je ministerstvo životního prostředí," řekla mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Ministerstvo může rozhodnutí inspekce potvrdit, vrátit případ k novému projednání nebo ho zastavit.

Nejnižším trestem v přestupkovém řízení bylo napomenutí, které ČIŽP udělila. Fyzickým osobám mohla hrozit pokuta až 50 tisíc korun, právnickým osobám pak až deset milionů korun. Trenýrky nechal spálit Zeman v Lumbeho zahradě v areálu Pražského hradu, podíleli se na tom hasiči z hradního útvaru.

Protest proti chování prezidenta

Skupina Ztohoven v roce 2015 v převlečení za kominíky vyšplhala na střechu paláce Pražského hradu a vyměnila prezidentskou standartu za červené trenýrky. Aktivisté ji zabalili a hodili ze střechy. Později skupina oznámila, že vlajku rozstříhala a rozdala občanům Česka. Svou akcí chtěla protestovat proti chování prezidenta. Červené trenýrky se poté staly symbolem odporu proti Zemanovi. Soud členům Ztohoven za čin pravomocně uložil podmínku.

Zeman v červnu uvedl, že jeho kancelář získala trenýrky od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jejich spálení vyložil tak, že politika by se měla dělat na základě výměny argumentů, nikoli na základě spodního prádla. Podotkl, že čas spodního prádla v politice skončil.