"Není v kompetenci Úřadu vlády řízení jakkoli komentovat či o něm podávat informace," konstatoval Ayrer. Doplnil, že podmínky a kritéria pro výkon Prouzovy funkce přesně definuje služební zákon, kterým se sekce pro evropské záležitosti v rámci systemizace Úřadu vlády řídí.

Čtěte také: Do plánu rozvoje digitálního trhu vláda začlenila koordinátora

Prouza článek MF Dnes označil za lživý. Deník se podle něj zapojil do předvolební kampaně hnutí ANO proti ČSSD. MF Dnes patří do mediální skupiny Mafra, kterou vlastní předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Prouza by se v příštím roce mohl jako volební manažer podílet na kampani ČSSD, která je podle průzkumů nejsilnějším soupeřem ANO. MfD v článku uvedla, že sobotní ústřední výbor Prouzu volebním manažerem potvrdil. "Tato informace je nepravdivá. Žádné orgány ČSSD dosud o novém volebním manažerovi nejednaly a v této věci tedy nedošlo k žádnému rozhodnutí," uvedlo tiskové oddělení sociální demokracie. Dodalo, že toto rozhodnutí přísluší předsednictvu sociální demokracie.

Spekuluje se také o tom, že by Prouza mohl být lídrem pražské kandidátky. Ve svém komentáři na facebooku píše, že hnutí ANO chce volby vyhrát za každou cenu a "koncern ANO se svými různými dceřinými firmami se nezastaví před ničím, včetně lží a manipulací".

Prouza je tajemníkem pro evropské záležitosti od roku 2014. Unijní problematice se ostravský rodák věnoval i v dřívějších funkcích, například jako náměstek ministra financí Bohuslava Sobotky v letech 2004 - 2007 nebo jako národní koordinátor pro zavedení eura v ČR. Letos se stal i vládním koordinátorem pro digitalizaci. Loni vstoupil Prouza do sociální demokracie.

Čtěte také: Prouza k dohodě EU a Británie: Záchranná brzda je přijatelná