Každopádně zkrátka přijde jen každé sedmé dítě. 
Z průzkumu totiž vyplynulo, že školáka odměňuje 85 procent rodičů. Nejedná se přitom o nějaké předražené dary, neboť nejčastěji rodiče nadělují nějaký společný zážitek, například návštěvu cukrárny, kina nebo restaurace. Oproti Slovákům nebo Polákům ale čeští rodiče vycházejí trochu jako skrblíci. „Češi sice své děti za vysvědčení odměňují nejčastěji, do odměny ale investují nejméně peněz, 
v průměru 640 korun," přiblížila Hakavcová. Slováci 
v průměru darují v přepočtu 750 korun a Poláci dvojnásobek toho, co čeští rodiče.

Zdá se však, že svou iniciativou příliš nenaplňují očekávání svých dětí. Z nich většina sice očekává, že nějaký dar za vysvědčení obdrží, ale nakonec dostanou něco jiného, než si původně představovaly. České děti totiž v 70 procentech počítají s tím, že dostanou peníze nebo elektroniku. „Potvrzují se tak naše odhady, kdy rodiče přiznávají, že jsou jejich ratolesti rok od roku náročnější, a to je stojí nemalé peníze," shrnul výsledky vlastního průzkumu obchodní ředitel společnosti Fair Credit Tomáš Konvička.

Rodiče ovšem sami přiznávají, že peníze nebo dárky jejich děti k lepším známkám nemotivují. Vlastně na jejich výsledky nemají žádný vliv. Na druhou stranu si většina malých Čechů peníze za vysvědčení aspoň z části ušetří.