Ve Vestci na Nymbursku nepřipravují žádná protipovodňová opatření, podle starosty hladina řeky Mrliny obec nyní neohrožuje. „Díky tomu, že neprší, tak to dnes zase půjde dolů. Muselo by doopravdy zapršet a pak bychom nějaká opatření dělali," řekl Janata. Dodal, že ještě do obce voda přijde po přítocích Mrliny, ale situace bude podle něj stále dobrá.

Ve Zbečně na Berounsku hladina Berounky do rána klesla na 264 centimetrů. Podle starosty Stanislava Dryjáka potíže začínají, když vystoupá na 5,8 metru.

V Berouně v noci řeka Berounka klesla pod hladinu prvního stupně povodňové aktivity. „Nemáme žádné škody, řeka zůstala v korytě," řekla starostka Berouna Šárka Endrlová.

V Kolíně po středečním přívalovém dešti ještě ve čtvrtek odčerpávali vodu ze sklepů bytových domů a veřejných prostor. Škody podle starosty Kolína Víta Rakušana nejsou zásadní. „Jsou to nějaké výtluky v silnicích, není to nic zásadního," řekl dnes starosta. Voda se ve středu dostala také do kolínského obchodního centra Futurum. Podle manažera Roberta Chmelaře centru způsobila škody přibližně za milion korun.