„Výhrůžka hovořila o třech místech v Praze a jednom v Brně. Opatření probíhalo na všech místech a skončilo s negativním výsledkem,“ řekl serveru iRozhlas David Schön z tiskového oddělení Policejního prezidia.

„Anonym poslal na hasiče oznámení, že uložil okolo budov Poslanecké sněmovny výbušniny. Probíhá pyrotechnická prohlídka,“ napsal v SMS zprávě pro iROZHLAS.cz krátce po poledni předseda sněmovny Radek Vondráček. Podle něj měl být útok namířen na parlament a další instituce. Vstup do budovy byl prý možný jen z Malostranského náměstí, ulice Sněmovní a Valdštejnská byly uzavřeny. 

„Kolegové z hasičského záchranného sboru přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v okolí sněmovny, na místě aktuálně probíhá opatření,“ řekl také serveru iRozhlas David Schön z Policejního prezidia. 

Policisté začali budovy a její okolí probledávat před polednem. Schön v době zásahu dodal, že nelze předpovídat, jak dlouho budou policisté místo ohledávat. „Jsou tam kolegové z pyrotechnické služby, kteří provádějí prohlídku budovy a jejího okolí,“ uvedl pro iRozhlas. Budova je totiž velmi rozlehlá.

Zásah pak policisté ukončili hodinu po poledni.

Podle serveru Novinky se výhrůžka o uložení výbušnin týkala kromě Sněmovny také pražských sídel Parlamentu ČR, Radnice Prahy 6, Exekutorské komory a také Nejvyššího státního zastupitelství v Brně. Policie všechna místa prohledala a nic nenašla.