Neuvěřitelně brutální zábavu si vybrali dva muži, kteří se v pondělí večer projížděli na čtyřkolce. Nejenže rozjezdili pole s rostoucí řepkou olejnou, čímž způsobili zemědělcům značné škody, navíc si vyhlédli houf srnek, do kterých najížděli tak dlouho, až jednu smrtelně zranili.

Když muži řádili na poli a najížděli do srn, uviděl je šéf myslivců z nedaleké Slovče Luboš Novotný. „Dojel jsem domů, vzal syna, skočili jsme do auta jeli k poli za nimi. Stáli na místě u sražené srny. Jakmile nás uviděli, skočili na čtyřkolku a zmizeli v lese,“ říká Novotný.

Podle jeho slov zmizeli oba muži na speciálním motocyklu v Lužci nad Cidlinou.

Zvíře trpělo do posledních chvil

Novotný se synem se pak vrátili na pole, kde našli ještě živé zvíře, ale v zuboženém stavu. „Srna, asi tříletá, měla zpřerážené nohy a další zranění. Musel jsem ji vyvrhnout,“ uvedl Novotný.

Případ myslivec okamžitě oznámil policii, která skutek šetří jako pytláctví. „Případem se zabýváme. V Lužci nad Cidlinou, kam měli muži na čtyřkolce ujet, je pouze jeden takový stroj. Zjišťujeme na místě stopy,“ řekl zástupce obvodního oddělení policie v Městci Králové František Kuneš.

Na poničené pole a lidský cynismus si stěžoval i Jiří Sobota, šéf Zemědělské společnosti Sloveč, které poškozené pole patří. „To je nehoráznost. Navíc je podle vyjetých kolejí jasné, že se tu neproháněli poprvé,“ uvedl Sobota.

Na mimořádnost případu upozornil i zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák. „Je to sprostý hyenismus. Chceme touto cestu vyzvat všechny, kteří by byli podobného řádění svědky, aby na to okamžitě upozornili policii,“ žádá Novák.

Pokud se oba muže podaří usvědčit, za pytláctví jim hrozí v krajním případě až dva roky za mřížemi.