To se ale nestalo. „Jde o rozhodnutí města. Nás nikdo nekontaktoval, aby s námi umístění probral,“ řekl Deníku vedoucí dopravního inspektorátu v Třebíči Petr Dobeš.

Podle něj je například radar na vjezdu do města ze směru od Jihlavy zbytečný.

V místě se stala jen jedna nehoda

„Za poslední rok se tam stala pouze jedna dopravní nehoda,“ poukázal Dobeš.

Starostu města Vlastimila Bařinku toto vyjádření překvapilo.

„Komise to měla za úkol, pokud to neudělala, budeme bombardovat Policii ČR, aby nám sdělila, kde mohou radary být. Pokud nám řeknou, že je máme dát jinam, tak to po dohodě s firmou uděláme. Máme ve smlouvě, že je musí dát tam, kam určíme,“ reagoval Bařinka.

Ten ale upozornil, že pokud nebude schválena novela zákona o tom, že městské policie budou moci dál měřit rychlost ve spolupráci s republikovou policií, tak jim stejně budou radary k ničemu.

„Pokud nebudeme moci měřit, radary tam necháme jako strašák, ale nebudou funkční. Pokud novela projde, můžeme radary přesunout. Na každý vjezd do města pak dáme upozorňující ceduli na radarovou kontrolu,“ vysvětlil moravskobudějovický starosta Bařinka.

Ten navíc nesouhlasí s řidiči, kteří říkají, že radary jsou umístěny tak, aby co nejvíce vydělávaly, protože jsou na okraji města.

„Kdybychom chtěli někoho šikanovat, tak radary nastavíme od 50 a ne od 65 kilometrů v hodině, jak tomu je od začátku,“ upozornil Bařinka.

Podle hejtmana policie neplní roli

Hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil se zase nechal slyšet, že radary v Moravských Budějovicích jsou důsledkem toho, že republiková policie v tomto městě neplní svoji roli.

„Měřit rychlost by měla především státní policie,“ je přesvědčen hejtman.

Policie se ale brání, že například na vjezdu ze směru od Jihlavy se měřit nedá, protože není kde stavět auta.

„Silnice na Lažínky je ale jedno z nejčastějších míst, kde měříme rychlost,“ podotkl šéf třebíčských dopravních policistů Petr Dobeš.