„K Realistům jsem vstoupil, nejen proto, že sdílím jejich liberálně konzervativní a realistický náhled na politiku, ale hlavně proto, že v dnešní době tolika nebezpečí kolem nás vítám jejich obhajobu konzervativních hodnot společnosti a zájmů České republiky, čili razantnější důraz na národní pospolitost a nezávislost, než jsme dosud viděli u české demokratické pravice,“ zdůvodnil pro Deník své rozhodnutí Tomský.

V Pardubicích bude kandidovat proto, že zde chodil do základní školy i na gymnázium a také se poprvé zamiloval. „Šťastná to shoda,“ dodává s nadhledem.

Realisty zároveň posílil už druhý zákonodárce, po Martinu Lankovi je to Jana Hnyková, která stane v čele liberecké kandidátky. „Realisté jsou politickou stranou, s jejímiž principy hluboce souzním.

Prosazování národního zájmu v politice a důraz na rodinu jako základní hodnotu jsou mi bytostně blízké. Léta se věnuji problematice sociálních služeb, zejména v oblasti péče o seniory a s přístupem Realistů k podpoře rodinné politiky se ztotožňuji,“ uvedla Hnyková, která v minulých volbách stejně jako Lank kandidovala za Úsvit.